מהם מפוחים צנטריפוגליים?

ישנם מפוחים רבים שמשומשים בעולם העסקי והתעשייתי ולא תמיד ברור מה בכלל ההבדל ביניהם. מפוחים צנטריפוגליים יעלים במיוחד ויש להם יתרונות ברורים על שאר המפוחים דבר שכל בעל עסק ומפעל צריך להכיר היטב.

מהם מפוחים צנטריפוגליים?

מפוח צנטריפוגלי הוא למעשה מפוח שיכול לבנות לחץ סטטי דבר שלא מתאפשר על ידי המפוחים הציריים, שגם הם נפוצים מאוד במקומות שונים בתעשייה והמגזר העסקי. בעוד מפוח צירי יונק את האוויר בציר הסיבוב והאוויר יוצר באותו כיוון בצד השני, המפוח הצנטריפוגלי יונק את האוויר מציר הסיבוב אך מעיף אותו בצורה רדיאלית להיקף הסיבוב דבר שמאפשר מגוון רחב של אפשרויות. מפוח זה יכול להיות בעל כניסה בודדת או כניסה כפולה, כאשר גם ההנעה משתנה ויכולה להיות הנעה ישירה או הנעה על ידי רצועות.

למה משמשים מפוחים צנטריפוגליים?

המפוחים הצנטריפוגליים משמשים בדרך כלל כמפוחי יניקה כיוון שהם מסוגלים לבנות לחץ סטטי גדול יחסית ולכן אפשר להניע באמצעותם חלקיקי אוויר לאורך תעלות ארוכות. השימוש הזה נפוץ מאוד במערכות מיזוג אוויר אך ניתן לראות אותו גם במקומות אחרים. מפוחים אל וגדולים יותר ממפוחים ציריים וניתן לזהות אותם יחסית בקלות, והשימוש שלהם יעיל במיוחד ומותאם לסוג היניקה שצריך ליצור ולסביבת העבודה. המפוח יכול להיות קטן או גדול ביחס להיקף העבודה שהוא צריך לספק דבר שמשפיע גם על המחיר.

מה צריך לזכור כשבוחרים מפוח צנטריפוגלי?

·         לפני שבוחרים מפוח צנטריפוגלי חשוב לבחור תוך ייעוץ עם מומחים מהתחום. בחירת המפוח לעסק היא בחירה חשובה שאי אפשר לזלזל בה כיוון שהפעולה שהוא מבצע מהותית. בהיעדר עבודה חלקה ונאמנה של המפוח, תפוקת העבודה כולה יכולה להיפגע וסביבת העבודה עלולה להיות מזיקה לעובדים.

·         בוחרים מפוח שמפסיק להיקף העבודה. מפוח שלא יעמוד בהיקף יניקת האוויר המתאימה לא יבצע את הסירקולציה שאנו רוצים לקבל ולכן קניית המפוח תהיה לא משתלמת כלל.

·         חשוב לבחור מפוח מיצרן אמין ומוכר ולעתים כדאי לבחור ביצרנים אלו גם אם המחיר יקר יותר. בטווח הארוך זה ישתלם כאשר המפוח יעבוד בצורה אמינה ונאמנה.

·         אחד הפרמטרים החשובים בבחירת מפוח צנטריפוגלי היא צריכת החשמל שלו. כדי שהעבודה שלו תהיה יעילה חשוב לבחור את המפוח שיתרום להיקף העבודה ומצד שני לא ישאיר את העסק עם צריכת חשמל שתגבה ממנו כסף רב בכל חודש.

מה היתרונות במפוח צנטריפוגלי?

מפוח צנטריפוגלי יחסית שקט למפוחים אחרים. הוא נמצא בתוך קופסה ייעודית שלמעשה מונעת מהרעשים שהוא מייצר לצאת, כך שניתן לומר שהוא סוג של מפוח אקוסטי. הוא לא מפריע לעבודה גם כשעומדים יחסית קרוב אליו וסיבה זו הופכת אותו גם לבטיחותי. בנוסף, המפוח יחסית חסכוני והוא צורך בממוצע רק כ-40 ואלט דבר שמאפשר ליהנות מחיסכון אנרגיה משמעותי גם בפעולה רציפה. ההתקנה שלו פשוטה מאוד ואין בה מקום לסיבוכים מיותרים כאשר גם היקף העבודה שלו מיועד לעבודה מסביב לשעון ללא הפסקה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s