מפוח אוויר – איך זה עובד?

לשמור על סביבת עבודה נקייה ובריאה

כל מקום עבודה רוצה לספק לעובדים שלו סביבת עבודה נקייה ובריאה ולא רק כזו שתעמוד בתקנים אלא גם תהיה איכותית ונעימה. במתאר משרדי יש אפשרויות רבות יותר כיצד לשמור על סביבת עבדוה כזו אך יש   שבהם שמירה על היגיינה וניקיון לאו דווקא קשורים לזבל שנוצר אלא לזיהום האוויר שמתרחש באותם מקומות לדוגמה מטבחים או מפעלים. האוויר יכול להינזק מאוד בגלל פליטה של עשן, גזים מסוימים וכל תוצר של פעולת הבעירה או כל פעולה כימית אחרת כאשר יש צורך לסלק אותם מחוץ למבנה בלי שיסכנו אף אחד מהנוכחים.

מפוח אוויר – איך זה עובד?

·         התפקיד של מפוח אוויר, בשונה ממפוח עלים שאנו מכירים מהגינה, הוא לשאוב אוויר ולהעיף אות והחוצה. המפוח למעשה הוא סוג של מאוורר רק שבמקום לקחת לשאוב אוויר ולכוון אותו לעברנו למטרות קירור, כאשר גם פעולה זו מתבצעת במפעלים ובעסקים לא מעט, הוא שואב אוויר משטח מסוים ומוציא אותו החוצה הרחק מאזור בו יש עובדים ופועלים.

·         יש שני סוגי מפוחים כאשר שניהם מבצעים את אותה הפעולה רק באופן שונה: מפוח צירי שואב את האוויר בגלל שהוא משנה את הלחצים בין הסביבה הפנימית שלידו לסבביה החיצונית על ידי סיבוב של רוטורים. את הפעולה הזו ניתן לראות במאוורר שיש לנו בבית שצד אחד מעיף אוויר ומצד שני יונק אותו. מפוח צנטריפוגלי יונק את האוויר מבפנים ובזכות הסיבוב והאנרגיה הצנטריפוגלית מעיף אותו לצדדים לכיוון החלק ההיקפי.

מפוח למגוון שימושים – א.ר. שיווק והפצת ונטות

לדעת להתאים את המפוח באופן מדויק

למרות שיש שני סוגים מפוחים ראשיים ולכל אחד מהם יש דגמים שונים שיכולים לבצע עבודה בהיקף גדול או קטן יותר יש צורך להתאים אותם בצורה נכונה. מפוח לבדו לא יבצע את העבודה הכי יעילה כיוון שהמיקום שלו והדרך בה משתמשים יכול להיות קריטי לא פחות מסוגו. יש צורך להתייעץ עם מומחים בתחום ובדרך כלל אותה חברה שתתקין את המפוח ותספק אותו מלכתחילה גם תספק שירותי ליווי להתקנה נכונה ושימוש נכון כולל תחזוקה כפי שהמפוח צריך. בלי כל אלו הפעולה של המפוח תהיה חלקית בלבד והמפעל, העסק או כל גוף שישתמש בו לא ינצל את מלוא הפוטנציאל שלו.

המאמר ​מפוח אוויר – איך זה עובד? פורסם ראשון באתר

from a-r-shivuk.tumblr feed

https://a-r-shivuk.tumblr.com/post/167550178890/%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%97-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%96%D7%94-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s