מפוחים לחניונים

חניון הוא לא המקום הכי ידידותי שיש ומעבר לכך שהוא סגור ונמוך, זה שיוצר אווירה מאוד חנוקה ומלחיצה, הוא יכול להיות גם מסוכן לבריאות. בזכות מפוחים יעילים שפועלים באופן רציף מפתיחת החניון ועד סגירתו האווירה הרבה יותר טובה ולעתים אפילו נעימה.

הסכנות שיש בחניון והצורך במפוח

את המפוחים בחניונים לא בטוח שראיתם אך בפעם הבאה שתהיו בחניון, חניון בקניון, חניון בבית דירות, במקום העבודה או כל חניון מקורה אחר, אם תשימו לב אתם תמצאו אותם די בקלות. אמנם חלק ניכר מהחניון בארץ חשופים לכיפת השמיים אך יש חלק ניכר מהם, אולי אפילו רובם, שמכילים תקרה ולעתים אפילו חניונים תת קרקעיים, כאלו שאין להם אפילו כיוון אוויר אחד. מקומות כאלו יכולים להיות חנוקים מאוד אפילו בלי שיש בהם רכבים, וכאשר הרכבים פועלים והפחמן החד חמצני הרעיל נפלט ממנועי המכוניות, זו הופכת להיות סכנה ממשית.

להיות ערוכים למקרים של שריפות

גם מקרי שריפה בחניון יכולים להיגמר באסון כבד בהיעדר מפוחים יעילים שיפעלו בצורה מאומצת, כאשר בדרך כלל מפוחים אלו מחוברים לגלאי עשן וכשיש שריפה הם פועלים בצורה מהירה יותר. מה שגורם לנזקים בריאותיים ואף למוות במקרים של שריפות הוא העשן שמגיע לריאות של האנשים וחונק אותם דבר שהמפוחים יכולים למנוע או לכל הפחות להקטין באופן משמעותי. גם בחניונים שפותחים בחלקים מהם, אלו שנבנים בקומות מעל הקרקע, צריכים מפוחים שיעיפו את האוויר לכיוון הנכון.

אלו מאפיינים חשובים במפוחים לחניונים?

·         המפוח שנמצא בחניון חייב לפעול בצורה שקטה יחסית. אמנם בחניון יש רעש של מכוניות רבות ולעתים כל חריקה ופנייה חדה מורגשות ועלולות לגרום לנו לחשוב שיש תאונה שקרבה ובאה, זה בגלל האקוסטיקה של המקום בו גלי הקול נשמרים במקום הסגור. מפוחים רבים שפועלים יחדיו, אפילו בזמן שגרה ולא כשיש שריפה, יכולים לעשות רעש נוראי ולכן חשוב לבחור מפוח שקט לאווירה נעימה.

·         המפוח חייב לפעול בצורה אמינה כיוון שבעת חירום אי אפשר להקטין את הסכנה בשום דרך אחרת. מפוח שישפל ברגעי האמת יהיה מפוח רע מאוד שעלול לסכן חיי אדם ואף לגרום לאובדן נפש. יש לקנות את המפוח רק מחברה מוכרת בתחום וכמובן לבצע בדיקות תקינות וטיפולים שוטפים מתי שצריך ללא דיחוי.

·         המפוח צריך להיות בטיחותי. אמנם בדרך כלל המפוח לא נגלה לעיני ציבור הנהגים והנוכחים בחניון אך בכל מקרה אסור שאנשים יגיעו אליו והוא צריך להיות בטיחותי גם כשמישהו מגיע עד אליו, זאת באמצעות רשת שתמנע החדרת אצבעות אל הלהבים שלו שמסתובבים.

נשאר רק לבחור את סוג המפוח

כדי להתאים את המפוחים אל החניון יש צורך לבחון היטב את השטח שלו ומהם דרכי האוורור הטובות ביותר. יש מפוחים שמחוברים לקירות ויש מפוחים שמחוברים לתקרה כאשר התאמה מרבית תהפוך את החניון לבטוח יותר.

 from a-r-shivuk.tumblr feed
 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s