התקנים הנדרשים להתקנת מפוח

למה משמשים המפוחים?

מפוח הוא כלי שחייב להיות בכל מפעל שבו יש שריפה של גזים רעילים. בתעשייה כולה יש תהליכים רבים במבצעים שכוללים שריפה או שינוי מצב צבירה כדי להשיג מטרה מסוימת ובמהלך הפעילות השגרתית הזו נפלטים גזים רבים שיכולים לסכן את מי שעובד בתוך המפעל, ברוב הפעמים מדובר במקום סגור. גם הימצאות של פתחי אוורור לא יעזרו כנגד התפשטות הגזים עד להגעת העובדים ולכן כדי לא לסכן את העובדים קיים המפוח. מפוח הוא מכשיר שעוזר לפלוט את הגזים הרעילים מחוץ לשטח המפעל והוא הכרחי מבחינת החוק.

התקנים הנדרשים להתקנת מפוח

  • ·         כמו כל דבר במדינה וכל מכשיר שיש צורך להשתמש בו לפי הנהלים גם למפוח יש תקנים שנדרשים לפי החוק. התקן הישראלי לייצור מפוחים מפורט בתקן 1001 חלק 7 כחלק מתקן כולל שמתייחס לבטיחות אש בבניינים. חלק זה מתייחס למערכות שליטה לחום ולעשן ומתייחס לבדיקות אותן יש לבצע על המפוחים.
  • ·         המפוחים חייבים לעבור בדיקה דינמית בתנאי סביבה שונים. הבדיקה הראשונה תתבצע ב250 מעלות צלזיוס למשך שעתיים והבדיקה השנייה תתבצע בתנאים של 400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים. אם המפוח נמצא תקין בשני המצבים האלו אז הוא תקין לשימוש.
  • ·         כדי שהמפוח יהיה מאושר לשימוש עליו להיות בעל סימני אזהרה, חיבור לכוח חלופי ועוד. כל זאת על מנת לוודא שבכל מצב המפוח יעבוד ויעשה את עבודתו נאמנה בלי לסכן חיי אדם. שלטי האזהרה צריכים להופיע על הפתח שלו שיונק אוויר שאותו כמובן אסור לחסום, הוראות הפעלה בעברית ובאנגלית, סימון המוצר בעברית ובאנגלית וכמובן להיות מחובר לגנרטור בכל מצב.
  • ·         התקן הישראלי גם מגדיר את אופן התחזוקה של המפוח. התחזוקה משתנה בין מפוח למפוח לפי סוגות ולפי המלצות היצרן.

עמידה בתקן לא מונעת אסון

עמידה בתקני של המפוח היא הדרישה הכי בסיסית וחובה על כל אחד שמחזיק מפוח במפעל. אך כדי למנוע אסונות רבים כמו של שריפה או שאיפת גזים רעילים חובה להפעיל תשומת לב מירבית לגבי עבודתו של המפוח ודרך התחזוקה הנכונה שלו. מפוח מציל חיים ולא סתם ההימצאות שלו חובה וחשוב גם להתאים את סוג המפוח וההספק שלו לעבודה עצמה.

המאמר התקנים הנדרשים להתקנת מפוח פורסם ראשון באתר
from a-r-shivuk.tumblr feed:
https://a-r-shivuk.tumblr.com/post/164129319860/%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%97

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s