התאמת מפוחים למבני תעשייה

התאמה נכונה של פתרונות אוורור יכולה לשפר בצורה משמעותית את הביצועים של מבני תעשייה. ההתאמה חשובה גם כי היא מאפשרת שמירה על זכויות העובדים, פינוי ריחות לא נעימים ויצירת תנאים אידיאליים עבור התעשייה הקלה והכבדה. הבעיה היא שרוב המנהלים בתעשייה לא מכירים את הדרישות להתקנת פתרונות אוורור. בנוסף, חלקם לא יודעים שיש סוגים שונים של פתרונות אוורור או כיצד לבחור ביניהם.

התאמת מפוחים למבני תעשייה מבוססת בראש ובראשונה על ההבדלים בין פתרונות אוורור צנטריפוגליים ואחרים. אלו למשל המאפיינים הבולטים של פתרונות אוורור צנטריפוגליים:

א. ביצועי המאיץ – בתוך כל מפוח צנטריפוגלי יש מאיץ שמורכב מכמות של 4-12 כפות מרותכות. מהירות המאיץ קבועה אך מושפעת מכוח המנוע והמפרט הטכני. כדאי לבדוק את ביצועי המאיץ וכך להתאים אותוו טוב יותר לאופי הפעילות בתוך מבני התעשייה השונים.

ב. לחץ האוויר – שיטת העבודה הצנטריפוגלית מתאימה למבני תעשייה שבהם יש צורך בהעברת גזים או אוויר בלחץ של 20-2,000 מ"מ מים, בעיקר אם לא רוצים להעביר את האוויר דרך המנוע.

ג. הוצאות – אפשר להשוות בין מפוח וצירי בהתאם למסגרת התקציב ורף ההוצאות שאותן רוצים להשקיע. כך למשל היתרונות של פתרון אוורור צנטריפוגלי כוללים חיסכון בשימוש באנרגיה לצד התקנה פשוטה,, לעומת פתרון אוורור צירי שבנוי כמו כנף ובו הכניסה והיציאה של האוויר הם מאותו כיוון.

מי אחראי על התאמת פתרונות אוורור לצרכי התעשייה?

מפוח מיועד להאיץ זרימת אוויר והוא מתפקד כפתרון אוורור יעיל בכל סוגי מבני התעשייה. התאמה שלו לצרכי התעשייה אמורה להתבצע על ידי אנשי מקצוע. במסגרת התאמת פתרונות אוורור ניתן למשל לבדוק את מאפייני המבנה, את הגודל של חלל העבודה ואת אופי השימוש בחומרים מסוימים. כך ניתן להחליט באיזה פתרונות אוורור להשתמש ובאיזה שלב להתקין אותם.

התאמת פתרונות אוורור לצרכי התעשייה היא באחריות חברות מקצועיות שעוסקות בתחום. החברות צריכות להכיר את ההבדלים בין המפרט הטכני של מפוחים שונים ואת הנחיות המוסד לבטיחות ולגיהות. כך ניתן להתקין אוורור שיתאים לסוג המבנה ולאופי הפעילות התעשייתית.

המאמר התאמת מפוחים למבני תעשייה פורסם ראשון באתר
from a-r-shivuk.tumblr feed:
https://a-r-shivuk.tumblr.com/post/162274413795/%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%94

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s